Sme dobrovoľné a nezávislé občianske združenie, ktorého cieľom je výskum, propagácia, podpora a vzdelávanie v oblasti striedavej starostlivosti o deti po rozvode alebo po rozchode rodičov.

Stanovy združenia

Kontakty na nás

Našu činnosť môžete podporiť:

- poukázaním 2% daňových asignácií,

- finančným darom na bankový účet vo Fio banke SK08 8330 0000 0022 0014 5801 BIC FIOZSKBA,

- pri nakupovaní cez internetové obchody prostredníctvom Dobromatu, bez toho, aby Vás to stálo čo i len 1 cent navyše.

  • Ak plánujete nákup na internete a chcete nás zároveň podporiť, navštívte pred nákupom stránku http://dobromat.sk
  • Na stránke vyberte obchod, v ktorom chcete nakúpiť a  naše združenie Striedavá starostlivosť o deti
  • Stránka Vás presmeruje do vybraného internetového obchodu, kde môžete nakúpiť
  • Za toto sprostredkovanie nákupu vyplatí obchod dobromatu províziu
  • Následne ju dobromat pošle na náš účet a my ju použijeme na našu činnosť

Dôležité je vedieť, že cena za nákup je rovnaká, či sa do internetového obchodu dostanete cez dobromat alebo priamo. To, že pôjdete cez dobromat, Vás nestojí ani cent navyše. Napriek tomu nám prispejete sumou vo výške niekoľkých % z vášho nákupu.

 

Šťastné a spokojné deti sú pre rodičov tou najvyššou prioritou. Najlepšie sa dokážu rodičia o deti postarať v prostredí fungujúcej rodiny. Nie vždy však rodina funguje tak, ako by sme si to predstavovali. Stáva sa, že príde k rozpadu rodiny. Rodičia, ktorí sa dovtedy spoločne starali o svoje deti, po rozchode idú každý vlastnou cestou.

"Vaše deti ale stále budú potrebovať oboch rodičov, aj keď rodičia nebudú ďalej žiť spolu. Obaja pritom máte rovnaké právo vychovávať svoje deti aj po rozchode. Deti nepatria mamičkám - nepatria žiadnemu z rodičov, nie sú ich majetkom. Ale potrebujú mať mamu aj otca.

Doprajte teda svojim deťom to najlepšie, čo môžete - starostlivosť oboch rodičov, či už spolu žijú, alebo nie. Dieťa má právo na maminu aj otcovu výchovu, tú žiadne výživné nenahradí. Preto je v prípade rozvodu najlepším riešením, ktoré zachová deťom starostlivosť mamy aj otca, STRIEDAVÁ STAROSTLIVOSŤ (tzv. striedavka) alebo SPOLOČNÁ STAROSTLIVOSŤ." (Stridavka.cz)

Napriek tomu, že vo viacerých krajinách sveta je striedavá starostlivosť umožnená zákonom, na Slovensku je to málo známy pojem. Len od 1.7.2010 je v Zákone o rodine upravená možnosť striedavej osobnej starostlivosti.

Rodičia, ktorým skutočne záleží na vlastných deťoch, môžu aj naďalej pri rozvode uzavrieť vzájomnú dohodu o spoločnej starostlivosti.
Ak nedokážete naďalej udržať fungovanie spoločnej rodiny, dohodnite sa navzájom o pomeroch po rozvode. Berte pritom do úvahy, že deti trpia rozvodom viac ako ich rodičia. Deti potrebujú aj naďalej oboch rodičov.

 

"Kto chce, hľadá spôsoby. Kto nechce, hľadá dôvody."